Postřehy k novým tvářím

Více než polovina zápasů regulérní sezóny již byla letos odehrána. Rád bych zde napsal svoje postřehy na nováčky vybrané v loterii (prvních patnáct hráčů vybraných v draftu).

 1. Derrick Rose (Chicago) střední rozehrávač - Rose dostává v Chicagu hodně prostoru. Kouč Vinny Del Negro dobře ví, že musí nechat svůj nový klenot nechat vyhrát. Ví, že čím víc bude hrát, tím dřív se přizpůsobí nárokům NBA. Už v tomto okamžiku se dá říct, že Rose je nejlepším hráčem na soupisce Bulls. Má na středního rozehrávače ideální výškové parametry, je neuvěřitelně explozivní. Dokáže si vytvořit vlastní střelu a nebojí se střílet z perimetru. Do dvou let z něj bude elitní rozehrávač v celé lize. Kéž by Bulls byli schopni okolo něj postavit adekvátní spoluhráče.
 2. Michael Beasley (Miami) křídlo - Beasley od začátku sezóny dosahuje dobrých statistik. Problém u něj vidím v malé schopnosti hrát zády ke koši. Jeho hra na postu je v NBA jalová. Michael je ovšem schopen si vytvářet vlastní střely díky své atletičnosti. Začíná se zlepšovat v obraně.
 3. O.J. Mayo (Minnesota) krajní rozehrávač - Mayo je nejkompletnějším hráčem ze všech nováčků v NBA. Je takticky velmi vyspělý, hraje jeko veterán. V současnosti je možná největším kandidátem na cenu pro nejlepšího nováčka.
 4. Russell Westbrook (Oklahoma City) střední rozehrávač - Další z kandidátů na nováčka roku. Westbrook má stále rezervy ve střelbě ze střední vzdálenosti, o trojkách ani nemluvě. Tohle se první dva roky říkalo o Dwaynu Wadovi také. A kde je dnes. Westbrook má na to, aby z něj jednou byl all-star hráč.
 5. Kevin Love (Memphis) vysoké křídlo - Memphis a Minnesota si vyměnili Lova a Maya v den draftu. Nyní se může zdát jasným vítězem Minnesota, která má O.J. Maya. Podle mě je ale na takovéto závěry ještě příliš brzy. Love je powerforvard, který doskakuje, dobře střílí ze střední vzdálenosti a umí tvořit hru. Trochu mi připomíná Brada Millera ze Sacramenta.
 6. Danilo Gallinari (New York) malé křídlo - o tomto křídelníkovi toho zatím moc napsat nelze. V přípraveném kempu se zranil a na kurt se vrátil až v posledních zápasech. Na prví pohled se zdá, že je to velmi dobrý střelec. Pod Mikem D’Antonim by se mohl uplatnit.
 7. Eric Gordon (LA Clippers) krajní rozehrávač - Gordon začal dostávat po výměně Cuttina Moblyho (který následně ze zdravotních důvodů ukončil kariéru) více prostoru. Jeho statistiky od začátku roku 2009 jsou vynikající. Gordon je dobrý atlet, ale musí zapracovat na střelbě z dálky a zlepšit rohodování na palubovce.
 8. Joe Alexander (Milwaukee) křídlo - Alexander je určitě zklamáním a jen se potvrzují zvěsti, které se objevili hned po draftu. V Milwaukee si jistě drbou hlavu jak naložili se svým pickem. Alexader se zatím neprobojoval do základní rotace Bucks.
 9. D.J. Augustin (Charlotte) střední rozehrávka - z Augustina vyroste dobrý střední rozehrávač, těžko z něj ale bude hvězda. Dobře kontroluje míč, dokáže tvořit hru a je dobře atleticky vybavený. Dobře mu jdou i trojky.
 10. Brook Lopez (New Jersey) centr - Nets měli s Lopezem šťastnou ruku. Ukazuje se, že je pro svůj tým platnější než například Greg Oden z Portlandu (zatím). Lopez disponuje slušnou zásobou triků na postu i slušnou střelou z jumpu a je velkou ofenzivní hrozbou.
 11. Jerryd Bayless (Portland) rozehrávač - Bayless nedostává v Portlandu tolik minut, kolik by dosával jidne (přednost dostávají Brandon Roy a Rudy Fernandez). Bayless dokáže skórovat z velkou úspěšností střelby, protože zpravidla zakončuje rychlé nájezdy, také střílí relativně hodně šestek. Velké rezervy má ve střelbě z dálky.
 12. Jason Thompson (Sacramento) vysoké křídlo - z Thompsona by mohl vyrůst kvalitní powerforvard. Dokáže trefit střelu z delší vzdálenosti. Poradí si okolo koše. Hodně záleží na tom s jakou intenzitou hraje.
 13. Brandon Rush (Indiana) krajní rozehrávač - z Rushe asi nikdy nebude nic víc, než role player. Kvalitní role player je ovšem vítaným zbožím pro každý tým. Je dobrý v obraně na míč. Je solidní ve střelbě z dálky.
 14. Anthony Randolph (Golden State) vysoké křídlo - Randolph se zatím příliš neprosazuje. V očích expertů je považován za veliký talent. Dobře doskakuje.
 15. Robin Lopez (Phoenix) centr - Robin je dvojčetem Brooka Lopeze. Platí pro něj prakticky to samé - jenže Robin není tak dobrým střelcem z dálky. Ve Phoenixu zatím nedostává mnoho příležitostí.

Dále vám představuji nováčky, kteří byli draftováni až za první patnáctkou (nebo v jiném roce), ale za svoje výkony si zaslouží uznání:

 • Marc Gasol (Memphis) centr
 • Rudy Fernandez (Portland) krajní rozehrávač
 • Greg Oden (Portland) centr
 • Marreese Speights (Philadelphia) vysoké křídlo
 • Mario Chalmers (Miami) střední rozehrávač
 • Luc Richard Mbah a Moute (Milwaukee) křídlo
 • George Hill (San Antonio) střední rozehrávač
 • Courtney Lee (Orlando) krajní rozehrávač
 • Anthony Morrow (Golden State) rozehrávač

Jedna odpověd na “Postřehy k novým tvářím”

 1. David

  No vypadá to že to tady nějak umřelo:-)) spolehlivyobchod.cz

Napište komentář