Center 2008

Dnes vám nabízím poslední článek o nejlepších hráčích uplynulé regulérní sezóny 2007/08. Hráče hodnotím dle pozic. Příspěvky o středních i krajních rozehrávačích, malých i vysokých křídlech jste už měli možnost si přečíst. Nyní sérii článků, alespoň pro letošek, končím. Poslední na řadě jsou centři.

  1. Dwight Howard (Orlando Magic)
  2. Yao Ming (Houston Rockets)
  3. Amare Stoudemire (Phoenix Suns)
  4. Tyson Chandler (New Orleans Hornets)
  5. Al Jefferson (Minnesota Timberwolves)
  6. Chris Kaman (Los Angeles Clippers)
  7. Andrew Bogut (Milwaukee Bucks)
  8. Marcus Camby (Denver Nuggets)
  9. Al Horford (Atlanta Hawks)
  10. Kedrick Perkins (Boston Celtics)

Mladý center z Orlanda Dwight Howard začíná v této lize dominovat. Oproti všem konkurentům ma atletickou a rychlostní výhodu. Navíc je dost silný, aby si poradil v přetlačované s těžšími kalibry typu Shaq.

Kdyby byl Yao Ming celou sezónu zdravý, mohl by jeho Houston myslet na titul. Na svou výšku je neuvěřitelně pohyblivý, navíc dobrý střelec z dálky. Zlepšil se v obraně.

Amare Stoudemire je sice klasické křídlo, ale až do příchodu Shaqa do Phoenixu byl nucen nastupovat jako center. Jeho pick-and-roll se Stevem Nashem je dneska už měřítkem.

Tyson Chandler je jedním z mála vysokých centrů, který dokáže běhat, zároveň je nadprůměrný atlet. Kombinace jeho schopností se schopnostmi Chrise Paula z něj dělá jednoho z nejplatnějších hráčů na této pozici.

Mladý Al Jefferson těží z obrovské důvěry, které se mu v Minnesotě dostává. Letos měl několik zápasů v nichž zaznamenal přes 20 bodů a 20 doskoků. Špatný hráč tohle nedokáže.

Při absenci Branda byl jedinou podkošovou hrozbou Clippers nadějný Chris Kaman. Se zvýšeným počtem minut na palubovce se zlepšila i jeho hra.

Australský obr Andrew Bogut konečně ukazuje, proč si ho Bucks před lety vybrali v draftu jako číslo jedna. Odměnou pro něj je nová, velkolepá smlouva.

Defenzivní specialista z Denveru Marcus Camby je stálicí severoamerického basketbalu. Velmi, velmi solidní hráč. Bude zajímavé jak si v příští sezóně vyhoví s Chrisem Kamanem, novým spoluhráčem v Clippers.

Letošní nováček Al Horford se ukazuje jako konzistentní podkošová hrozba. Dobře pro Atlantu.

Další z mladých hráčů, Kedrick Perkins žije trochu ve stínu hlavních hvězd Bostonu. Jeho přínos týmu, zaujetí hrou a agresivita jsou neoddiskutovatelné atributy jeho hry.

Dále zaslouží uznání tito hráči: Andris Biedrins, Samuel Dalembert, Brandon Haywood, Zydrunas Ilgauskas, Emeka Okafor, Mehmet Okur, Brad Miller, Joakim Noah, Ronny Turiaf

Napište komentář