Střední rozehrávka 2008

Nejlepší rozehrávače právě skončené základní části ročníku 2007/08 najdete seřazené níže v článku. Oproti stejnému žebříčku z minulého roku je na seznamu hned šest nových jmen.

  1. Chris Paul (New Orleans Hornets) [7]
  2. Tony Parker (San Antonio Spurs) [3]
  3. Deron Williams (Utah Jazz) [N/A]
  4. Steve Nash (Phoenix Suns) [1]
  5. Andre Miller (Philadelphia 76ers) [N/A]
  6. Chauncey Billups (Detroit Pistons) [5]
  7. Rajon Rondo (Boston Celtics) [N/A]
  8. Baron Davis (Golden State Warriors) [N/A]
  9. Jose Calderon (Toronto Raptors) [N/A]
  10. Jameer Nelson (Orlando Magic) [N/A]

Top 10 středních rozehrávačů mi značně omládlo, z části proto, že Alan Iverson a Jason Terry letos hrají většinou krajní rozehrávače, Gilbert Arenas byl většinu sezóny zraněný a Hinrich s Ridnourem šli s výkoností o hodně dolů.

Chris Paul je letos jasnou jedničkou, navíc kandidátem na MVP. Tony Parker hraje konstatně na dobé úrovni, letos ještě víc zapracoval na střele z jumpu. Deron Williams je absolutně komplexní hráč, Steve Nash doplatil na změny, které nastaly ve Phoenixu, navíc nemládne. Andre Miller až překvapivě dobře táhne mladý tým z Philadelphie za úspěchy. Chauncey jede ve své klasice. Rajon Rondo je pro mě příjemným zjevem, atletický rozehrávač s citem pro přihrávku, dobrý obránce. Calderon jasně ukazuje, že patří na tento seznam - koneckonců je patý v celé lize v asistencích (a to začínal sezónu jako nahrádník). Přestože Jameer Nelson hraje méně minut než vloni, letos si vylepšil svoje maxima v asistencích a v doskocích. Body nezlepšil jen proto, že Hedo Turkoglu si letos žádá více míčů.

Dále zaslouží uznání: Jason Kidd (Dallas Mavericks) [4], TJ Ford (Toronto Raptors), Derek Fisher (LA Lakers), Jannero Pargo (New Orleans Hornets).

Napište komentář