Rekapitulace All-Star víkendu

Rookie Challenge

NBA All-Star víkend začíná klasicky soubojem nováčků proti druhákům. Pravidelně se více daří druhákům, což se ukázalo i letos, když vyhráli a to 136-109. Zářil poing guard Clevelandu Daniel Gibson, který si i odnesl cenu pro nejužitečnějšího hráče zápasu. Trefil 11 z 20 trojkových pokusů a zaznamenal 33 bodů.

Celebrity Game

V utkání Celebrit nejvíce zářil hráč amerického fotbalu Terell Owens, autor 18-ti bodů. Owens v utkání zručně zasmečoval. Jediné tři trojky utkání trefil herec Chris Tucker. Z osobnostní, které hráli znám, kromě Owense a Tuckera ještě rapery Commona a Mastera P a dalšího fotbalistu Deiona Sanderse. Jinak mi ty jména nic neříkají.

Dovednostní soutěže

  • Slam Dunk Contest - letošní soutěž ve smečování byla hodně kreativní a na vysoké úrovni. Z vítězství se radoval superman Dwight Howard. Podrobnosti v sesřihu níže.
  • Three-Point Shootout - Jason Kapono obhájil své loňské vítězství ve velkém stylu. Ziskem 25-ti bodů dokonce vyrovnal dosud nejlepší výkon Marka Price z roku 1986.
  • Skills Challenge - Velký výkon byl k vidění i v dovednostní soutěži. Převedl se leader Utahu Deron Williams, trefil všechny střely, nedopusil se žádné chyby a stanovil nový rekord finále - 25.5s.
  • Shooting Stars - ve střelecké soutěži, které se účastní vždy zástupce týmu NBA, legenda NBA a zástupkyně WNBA - všichni z jednoho města. Letos zvítězil tým San Antonia ve složení Tim Duncan, David Robinson a Becky Hammon.

D-League All-Star Game

V utkání hvězd D-League (liga farmářských týmů NBA) zářil Jeremy Richardson. Ze známějších jmen jsem v zápase zaregistoval mj. Jelaniho McCoye, Randyho Livingstona nebo Eddieho Gilla.

All-Star Game

V samotném utkání Západu proti Východu byla k vidění celá řada pěkných akcí. Oproti minulým ročníkům byla letos, více než kdy jindy, cítit obrana a snaha vyhrát. Král LeBron James byl plně koncentrovaný a tvrdě šel za svojí druhou cenou MVP. Nejvíce ho v tom podporoval Ray Allen z Bostonu. Na západě odehrálo slušný zápas hned několik hráčů. Já vyzdvihnu Brandona Roye a Chrise Paula. Východ nakonec vyhrál 134-128. Podívejte se na nejlepší akce v tomto sestřihu:

Napište komentář