Šťastná trojice

Každé léto mezi jenotlivými ročníky se odhrává řada událostí, které můžou ovlivnit týmy na několik dalších let. Je tu možnost vybat si hráče v draftu, podepsat volné hráče nebo dojednat nějakou tu výměnu.

Pojďme se podívat na výherce v této hře s platy, platovými stropy a talentem jednotlivých hráčů.

Rashard Lewis

Nejšťastnějším mužem letošní letní přestávky je zřejmě křídelník Rashard Lewis. Orlando se domluvilo se Seattlem a připravilo sign-and-trade výměnu, která jim umožnila nabídnout hráči maximální šestiletý kontrakt během něho si Lewis přijde na solidních 126 miliónů dolarů.

Nejenom, že Lewise přeplatili (aniž by je k tomu jakákoliv konkurenční nabídka přinutila), ale pod platovým stropem už nezbylo na vlastní hráče Granta Hilla a Darka Miličiče (kteří už podepsali smluvy s Phoenixem reps. s Memphisem). A to ani nemluvím o Lewisově ne-zrovna-hvězdné obraně a faktu, že nebude ani nejlepším hráčem v týmu (Dwight Howard).

Délka smlouvy je také nepřiměřená a v budoucnu zcela jistě omezí “manévrovací schopnosti” klubu.

Steve Francis

Druhým, neméně šťastným hráčem je jistě Steve Francis. Portland jej získal z New Yorku za Zacha Randlopha a vzápětí vyplatil jeho kontrakt, když Franchisovi “vykešoval” jeden-a-třicet-miliónů-dolarů. Francis obratem podepsal v Houstonu slušný dvouletý kontrakt na 6 miliónů.

Kevin Garnett

Garentt vloni do Bostonu nechtěl, ale po letní akvizici Raye Allena změnil názor. Boston ztratil trpělivost se svými mladíky a přes léto získal zkušené veterány. Jediným cílem je titul. Na východě by měli spolu s Detroitem dominovat. Kevin navíc podepsal nový, tříletý kontrakt za 60 miliónů dolarů.

Napište komentář