Rekapitulace druhého a třetího kola

Druhé kolo (Semifinále konferencí)

Západní konference

Phoenix - San Antonio 2:4

Potvrdilo se, že půjde o vyrovnanou bitvu. Obrana Spurs přinutila Suns přistoupit na postupný útok, k rychlým protiútokům je vůbec nepustili. Bruce Bowen svou obranou nahlodal sebevědomí Steva Nashe, který nakonec zcela ztratil nervy.

Utah - Golden State 4:1

Warriors došel podle očekávání dech. Dvojice Williams/Boozer sérii zcela ovládla a nedala Golden State ani na chvíli nějakou naději.

Východní konference

Detroit - Chicago 4:2

Po třech zápasech byl stav série Detroit 3, Chicago 0 a zdálo se, že je konec. Bulls sérii dokázali zdramatizovat a vynutit si šestý zápas, ale to bylo vše.

Cleveland - New Jersey 4:2

Pomalá hra více svědčila Cavs. V celé sérii se skóre pouze jenou přehouplo přes sto bodů. Obrana Clevelandu držela hvězdou trojici Kidd-Carter-Jefferson na mizerné úspěšnosti střelby. Velký rozdíl byl také v doskakování.

Třetí kolo (Finále konferencí)

Západní konference

San Antonio - Utah 4:1

Čekala se vyrovnaná série. Jenže Boozer neni Duncan a Spurs díky dobrým výkonům trojičky Duncan-Ginobili-Parker jdou do finále.

Východní konference

Detroit - Cleveland 2:4

Dramatická bitva se vším všudy. Oba týmy si držely domácí neporazitelnost - až do zápasu číslo pět. Ten rozhodl v druhém prodloužení King James, když zaznamenal celkem 48 bodů (proti obraně Detroitu!). V posledním, šestém zápase už Pistons působili poněkud zakřiknutým dojmem a hlavně nechali střílet nováčka Daniela Gibsona, který osobním rekordem 31 bodů sérii uzavřel.

Napište komentář