Jak dopadne první kolo?

Západní konference

Po dnešku (článek jsem začal psát ve čtvtek) už jsou známé všechny dvojice, které spolu svedou bitvy v prvním kole play-off. Cleveland se dostal na poslední chvíli před Chicago, New Jersey před Washignton. Golden State pak odstřihli Clippers.

I letos bude k vidění hned několik pikantních záležitostí. Oblíbený Nellie, bývalý trenér Dallasu, nynější šéf lavičky Golden State Don Nelson změří hned v prvním kole síly se svým bývalým asistentem Averym Johnsonem.

Další lahůdkou jistě bude repete loňského prvního kola mezi Lakers a Suns. Bude se opakoval loňské drama. Jak se snese Kobe s Rajou Bellem?

Největší pecka je ale pro mě návrat Vince Cartera do Toronta - nebudu zapírat, že držím všechny palce Raps, aby řádně ztrestali Carterův bojkot a ukázali mu, jak dobrým týmem jsou.

A jak to podle mě dopadne?

Dallas (1) - Golden State (8) 4:1

Dallas je velkým favoritem celého play-off, a bojím se, že Warriors nebudou příliš velkou překážkou. Golden State sice vyhráli všechna tři vzájemná měření v základní části, Dirk a spol. více nedovolí. Pokud se Warriors podaří trochu zkrotit Dirka a využít atletičnosti svých hráčů, série se protáhne na šest zápasů.

Phoenix (2) - LA Lakers (7) 4:2

Oproti minulému roku, kdy Phoenix musel otáčet sérii z 1:3 je v obou týmech velký rozdíl pod košem. Phoenix je “plus Stoudemire”, zatímco Lakers “minus Mihm”. Aby se série vůbec dočkala šestého zápasu, bude Bryant potřebovat pomoc od spoluhráčů. Já pevně doufám, že Parker, Walton, Odom a Turiaf toho budou schopni, jinak je docela možné, že v hlavním městě Arizony se na první kolo půjde jenom dvakrát.

San Antonio (3) - Denver (6) 4:3

Denver si nikdo moc nepřál. Je na San Antoniu, aby ho dokázalo vyřadit. Nebude to ovšem vůbec lehké. Pro Nuggets bude zřejmě klíčem k úspěchu ubránit Tima Duncana :-) , tzn. dvojice Nené/Camby si bude muset dávat pozor na fauly. Když Denveru bude všechno klapat, tak, jak jim to klapalo v posledních době (bilance 9/1 v posledních 10-ti zápasech), může se série značně protáhnout.

Utah (4) - Houston (5) 2:4

Duel dvou kandidátů na trenéra roku, Jerryho Sloana a Jeffa Van Gundyho bude děsně vyrovnaný. Já si ale myslím, že Rakety v play-off ještě více utáhnou šrouby v obraně. Klíčové bude jak si Chuck Hayes poradí s Boozerem. Oba soupeři mají podobnou bilanci v základní části: Utah 51/31, Houston 52/30. Jenže Rockets hráli po většinu roku buď bez McGradyho nebo bez Yaa. Teď jsou oba zdraví.

Východní konference

Detroit (1) - Orlando (8) 4:2

Zajímavé bude vidět Darka Miličiče v Alburn Hills. Škoda, že favorit je jasně daný, postup Orlanda vůbec nepřipadá v úvahu. Vsaďte se, že často bude k vidění Chauncey Billups, jak hraje zády ke koši (ústředním playmakerem Magic je Jameer Nelson [181 cm], Billups měří 191 cm.). Konečný výsledek série 4:2 bude pouze v případe, že floridskému týmu vydrží zdraví (narážím na jméno Grant Hill).

Cleveland (2) - Washington (7) 4:1

S Washingtonem bez dvou klíčových mužů (Arenas, Butler) se Lebron a spol. ani nezapotí. Škoda.

Toronto (3) - New Jersey (6) 4:3

Tahle série bude velice těsná, pro Jersey mluví bohatá zkušenost s boji v play-off, pro Raps aktuálně lepší forma. Toronto postoupí pokud se trochu uklidní Miki Moore - přece jenom, aby se někdo takhle vyšvihnul v jedenatřiceti letech se vidí málokdy. On a Jason Collins budou nejvíc bránit Boshe, dokáží to?

Miami (4) - Chicago (5) 2:4

Obhájci titulu narazí v prvním kole na BabyBulls a podle mě prohrají. Chemie jejich týmu není kdoví jaká, nejmladší nejsou a Big Ben již prokázal, že Shaq pro něj nemusí být nepřekonatelný problém. Miskou na vahách tak bude Dwayne Wade. Jestli si dokáže vsugerovat, že nemá operaci-vyžadující-rameno, je skoro jedno, jak budou hrát odstatní.

Jedna odpověd na “Jak dopadne první kolo?”

  1. AlkoHolliX

    Nuggets vedou 1:0 paráda jen tak dál!!! A.I. je nejlepší!

Napište komentář