Vysoké křídlo

Seriál o desítce nejlepších hráčů na každé pozici se nám pomalu blíží do finále. Jen pro připomenutí nenápadně podsouvám odkazy na již publikované články (proč to tentokrát nenapsat anglicky) o point guardech, shooting guardech a small forwardech.

Na řadě jsou vyská křídla, čili power forwardi.

Předem upozorňuji, že můj žebříček reflektuje současnou sezónu. V žádném případě nechci tvrdit, že Boozer či Bosh jsou lepšími hráči než Kevin Garnett, ale ať už je to lepšími spoluhráči, větším nasazením nebo schodou okolností, letos je prostě vidím v lepším světle.

Takže mé pořadí:

  1. Dirk Nowitzki
  2. Tim Duncan
  3. Carlos Boozer
  4. Chris Bosh
  5. Kevin Garnett
  6. Rasheed Wallace
  7. Jermaine O’Neal
  8. Chris Webber
  9. Pau Gasol
  10. Elton Brand

Letos se, prakticky už jistě, stane nejužitečnějším hráčem (chcete-li MVP) ligy Němec Dirk Nowitzki. Nejen na svou výšku je excelentním trojkařem (vloni vyhrál soutěž trojkařů během all-star víkendu). Pod vedením Averyho Johnsona přidal do svého arsenálu i další schopnosti, které třeba nejdou statisticky zaznamenat, ale možná o to jsou důležitější. Z Dirka se totiž stal ryzí leader, začal hrát obranu a jeho hra už není tolik závislá na jumpu. Schválně si všímejte jeho nájezdů na levou ruku.

Timmy je letos stejně skvělý jako jindy. Oproti minulému roku už nehraje se zraněním a vrátil tak svá čísla zpět na svůj standard. Jeho klasická hra na postu i jedinečná střela o desku nemají v NBA momentálně obdoby.

Aljašský medvěd Carlos Boozer se konečně udzravil a začal naplno prodávat co v něm je a vlastně vždycky bylo. Jeho mimořádně fyzicky náročná hra perfektně zapadá do schamat utahského kouče Jerryho Sloana. Jeho týmy hrály vždycky strašně tvrdě a Carlos v Salt Lake City prostě září.

Mladý leader Toronta Chris Bosh táhne svůj tým k první účasti v play-off za posledních pět let. V ofenzivě je pro většinu obráců nezastavitelný, je prostě příliš rychlý.

Kevin Garnett snad letos konečně ukončí své trápení v Minnesotě. Pro obě strany nastane po sezóně nejlepší čas něco provést. Možná nejkompletnější hráč v NBA, který svojí hrou posunul pozici č. 4 na úplně jinou úroveň, nemá v posledních letech podporu u spoluhráčů.

Power forwar jak má být - Rasheed Wallace. Brání do těla, blokuje, střílí trojky, hraje zády ke koši (ale nerad :) ). Jestli někdo dokáže zastavit Dirka je to právě Wallace - pozor na případné finále Dallas - Detroit!

Jermaine O’Neal stejně jako celá Indiana nemá za sebou vydařený rok. Přesto začal více než slušně, zlepšíl svá obranná čísla.

Chris Webber se přesunem do Detroitu stal úplně jiným hráčem (dá-li se to tak říct). Během svého trápení ve Philadelphii vlastně tak úplně nevěděl co má hrát. V Detroitu to pochopil během třech zápasů. Už to zdaleka není ten mega-atlet, ale vše nahrazuje takovým tím veteránským přečůráváním - a upřímně, líbí se mi to víc, než jeho hra před operací kolena!

Španělský mistr světa Pau Gasol se letos ve slabém Memphisu ztrácel. Fakt ovšem je, že do top 10 patří. Pau má skvělou hru okolo koše, ale trefuje i jumpy ze střední vzdálenosti. Naopak v obraně ne vždy stíhá.

Forward Clippers Elton Brand letos zklamal. Vloni by patřil do první pětky, letos se tak tak vešel do desítky.

Další hráči, kteří si zaslouží uznání: Al Harrington, Antawn Jamison, Kenyon Martin, Zach Randolph, David West

Napište komentář