Tim Hardaway je omezený idiot

Tento článek je rekací na nedávná prohlášení hvězdného rozehrávače v důchodu, Tima Hardawaye, kdysi jednoho z nejlepších hráčů na své pozici, na adresu gayů.

O co jde? Bývalý pivot Clevelandu, Orlanda a Utahu John Amaechi se nedávno ve své knize přiznal, že je gay (jako první hráč NBA). V knize popisuje, jakým způsobem se s tím, jako sportovec a jako člověk musel vyrovnávat.

Co s tím má společného Hardaway?

Tim Hardaway v odpovědi na otázku, jak by se vypořádal s homosexuálním spoluhráčem, řekl toto:

Nesnáším gaye, ať se o tom ví. Nemám je rád a nechci být v jejich společnosti. Jsem homofobní.

V originále to bylo přesně takto:

You know, I hate gay people, so I let it be known. I don’t like gay people and I don’t like to be around gay people. I am homophobic.

Time, díky za tvůj jedinečný cross-over dribling, díky za tvoje nezištné pasy, tvojí hru jeden na jednoho. Díky. Jako basketbalový hráč budeš možná jednou oslavován ve společnosti Johna Stocktona, Walta Fraziera, Garyho Paytona nebo Isiaha Thomase. Jako člověk už budeš navždy hodnocen podle tohodle idiotského výroku. Co záležní na tom, že ses za svá slova omluvil?

Nejlepší reakci na Hardawayovu kauzu má na svědomí herec (a gay) George Takei, známý z TV seriálu Star Trek. Následuje video v angličtině (via Fuxoft, díky, Franto).

PS: Já nejsem gay, a pravda, ani žádného osobně neznám. Ani nedokážu říct, jak přesně bych reagoval, kdybych měl teplého spoluhráče. Vím ale jak bych nereagoval.

Napište komentář