Malé křídlo

Dalším z řady článků rozebírajících top 10 hráče na dané pozici je tento o malých křídlech. Dříve už jsem psal o středních a o krajních rozehrávačích.

Zde jsou tedy nejlepší mála křídla (pozice číslo tři) jak to vidím já:

  1. LeBron James (Cleveland Cavaliers)
  2. Shawn Marion (Phoenix Suns)
  3. Carmelo Anthony (Denver Nuggets)
  4. Ron Artest (Sacramento Kings)
  5. Lamar Odom (LA Lakers)
  6. Josh Howard (Dallas Mavericks)
  7. Tayshaun Prince (Detroit Pistons)
  8. Andrej Kirilenko (Utah Jazz)
  9. Peja Stojakovič (NO/Oklahoma City Hornets)
  10. Bruce Bowen (San Antonio Spurs)

Lebron James, král. Pořád ještě hodně mladý, ale už fenomén. Superatlet, s dobrým přehledem. V posledních dvou letech výrazně zlepšil střelbu. Říká se o něm, že je novým Michaelem Jordanem, ale do něj mu přeci jen cosi chybí, navíc je i trochu jiným typem hráče. Jsem zvědavý, jak bude hrát, až mu bude 25 let.

Shawn Marion - The Matrix. V ofenzivním systému Suns je nepostradatelný. Je vynikajícím obráncem, je rychlý, vždy připraven ukrást míč. Jeho motorika střelby je trošku úsměvná, úspěšnost však slušná.

Hvězda Denveru a aktuálně nejlepší střelec ligy Carmelo Anthony je s LeBronem srovnáván už od školních let. Má velký cit pro hru, dobře kontroluje míč, umí se prosadit jeden na jednoho. Rovněž vynikající atlet a dobrý střelec.

Hříšník Ron Artest aka Ron Ron. Pes obranář, to co umí v obraně on, neumí nikdo jiný. V útoku je to už slabší, hlavně jeho úspěšnost střelby je jalová. Dobře známé jsou jeho problémy s disciplínou.

Lamar Odom z LA Lakers je ze všech zmíněných nejvšestranějším hráčem. Prakticky v každém zápase atakuje triple-double. Při své výšce 208 cm slušně střílí trojky, největší zbraní jsou ovšem jeho agresivní nájezdy z perimetru, umí ale hrát i zády ke koši.

Když se v Dallasu nedáří Dirkovi, vsaďte si, že za něj zaskočí Josh Howard. Mladý atletický hráč, jeden z top obránců ligy. Prosazuje se z nájezdů, ale trefuje i jumy a trojky. Za dva, tři roky bude all-star hráčem.

Tayshaun Prince - další ze vzácné skupiny hráčů, kteří dokáží být efektivní na obou koncích palubovky. Jeho dlouhé ruce dělají problémy nejedné superhvězdě. Byl nedílnou sočástí týmu kouče Browna, který v roce 2004 získal titul.

Nick AK 47 patří Andreji Kirilenkovi. Ruský všeuměl může hrát tři pozice. Hraje podobným stylem jako Tayshaun Prince. Už léta patří k nejlepším blokařům ligy (osobní rekord 11 bloků). Má za sebou slušný výčet zranění, v minulosti platilo, že s jeho zdravím stojí a padá výkon Utahu.

Momentálně zraněný srb Peja Stojakovič je dost možná vůbec nejlepším ryzím střelcem současnosti. Jeho úspěšnost trojkových pokusů je stabilně okolo 40-ti procent. Největší úspěchy kariéry slavil v dresu Sacramenta Kings. Jen připomínám slavnou pětku Bibby, Christie - Stojakovič, Webber - Divac.

Veterán Bruce Bowen je trochu podceňovaným hráčem, do top ten ovšem nepochybně patří. Se Spurs vyhrál dva prsteny pro vítěze NBA. Je ceněný za své vynikajicí defenzivní schopnosti. V posledních třech letech se z něj stal ekcelentní tříbodový střelec - a stále se zlepšuje!

Další hráči, kteří si zaslouží uznání: Shane Battier (Houston Rockets), Andre Iguodala (Philadelphia 76ers), Richard Jefferson (New Jersey Nets), Rashard Lewis (Seattle Sonics), Corey Maggette (LA Clippers), Mike Miller (Memphis Grizzlies)

Napište komentář