Pau Gasol je k mání

Veřejným tajemstvím je touha Pau Gasola změnit dres. Jeho současný zaměstnavatel Memphis Grizzlies se za něj snaží získat adekvátní náhradu.

Největším zájemcem o španělovy služby jsou Chicago Bulls.

ESPN.com nabízí fanouškům hračku, které říká Trade Machine. Zde si můžete vyzkoušet jak byste vyměnili Gasola (či kohokoliv jiného) vy. Zjistíte, že to není úplná hračka.

Sám jsem neodolal a zkusil najít řešení, které by uspokojilo jak Memphis, tak Chicago. Jako třetí tým jsem zvolil Philadelphii 76ers, tým který je v přestavbě a ochoten k výměnám.

Dopadlo to takhle:

Do Chicaga Do Memphisu Do Philadelphie
Pau Gasol Tyrus Thomas Hakim Warrick
Kevin Ollie Andres Nocioni PJ Brown
Kyle Korver
Alan Henderson

Přehledněji to uvidíte v Trade Machine.

Chicago

Když chceš získat all-star hráče, je jasné, že musíš lecos obětovat. Nocioniho mají v Chicagu rádi, ale za Gasola by ho obětovali hned. PJ Brown chybět nebude. Zda by Bulls pustili Tyruse Thomase je velká otázka. Vidí v něm druhého Shawna Mariona, ale šance získat Gasola je až příliš lákavá… Kevin Ollie je součástí tradu jen, aby seděly mzdy. Navíc mu po sezóně vyprší smlouva.

Memphis

Grizzlies mění svůj styl hry, pod novým koučem Baronem hrají velice rychle a z perimetru. Typově by se jim střelci Korver a Nocioni hodili, o tom, že by brali Thomase také není pochyb. Henderson opět pouze dorovnává mzdy. Ztráta Hakima Warricka zamrzí, ale on se zatím stále hledá. Navíc musí na své hře ještě hodně pracovat, čas dostane spíš ve Philly.

Philadelphia

Sixers přestavují tým, Kyle Korver se jím sice líbí, ale pro Sixers je prvořadé vytvořit prostor pod platovým stropem. O Korverově výměně se hovořilo už v době Iversonova tradu. Na jeho pozici mají Sixers dostatek talentu (Iguodala, Carney), ten jim však chybí na čtyřce. Warrick by se jim mohl hodit. PJ Brown navíc nabízí platovou úlevu 8,6 mil. dolarů na konci sezóny, kdy mu vyprší smlouva.

Tento hypotetický trade je jen jednou z miliónu možností a samožřejmě se neuskuteční (na 99% :-)), ale myslím si, že reálný základ má. Své návrhy můžete prezentovat v komentářích.

Jedna odpověd na “Pau Gasol je k mání”

  1. wamba

    Ideální pro Gasola i LAL (i mě) by byla výměna za Odoma, ale těžko říct co by na to Mephis.

Napište komentář