Chris Webber jde domů

Někdejší superhvězda NBA, nyní třiatřicetiletý napůl invalida Chris Webber přestupuje z Philadelphie do Detroitu.

Nejde o klasický trade. Webber měl ve Philly platnou smlouvu na tuto a na příští sezónu na celkem zhruba 40 miliónů dolarů. Sixers se rozhodli v rámci přestavby týmu (kterou započal trade Allena Iversona) přeplaceného Webbera zbavit.

Jedinou šancí jak uvolnit platový strop vymazáním Webberova platu bylo vykoupení jeho smlouvy. V praxi to znamená, že C-Webb dostal oněch 40 miliónů najednou. Tím pádem se z něj stal volný hráč a mohl si vybrat s kterým týmem podepíše smlouvu. Jelikož je nyní finančně uspokojen, zřejmě podepíše smlouvu na hraně veteránského minima.

ESPN.com oznámilo, že Webber v úterý podepíše smlouvu s Detroitem Pistons. Chris se vrací do míst, kde se z něj stala univerzitní legenda (Univerzita Michigan). Očekává se, že v Detroitu bude nastupovat na pozici centra, po boku Rasheeda Wallace.


PS: Abych vysvětlil onoho napůl invalidu ze začátku tohoto článku. Chris Webber v roce 2003 absolvoval operaci kolena po níž šla jeho výkonost znatelně dolů. Webber, na začátku své kariéry pověstný bláznivými smeči, již téměř nevyskočí, jeho pohyblivost je mizivá. Největší předností jeho současné hry je jeho dobrá přihrávka a slušná střela z (ne)jumpu.

Napište komentář