Fight Club Davida Sterna

V sobotním zápase New Yorku s Denverem se odehrála další bitka hráčů. Narozdíl od té předloňské - Indiana vs. Detroit se diváci nezapojili.

Incident odstartoval hrubý faul domácího náhradníka Mardyho Collinse na J.R. Smithe. Collins naprosto nesmyslně fauloval smečujícího rozehrávače Denveru za situace, kdy bylo o osudu zápasu již definitivně rozhodnuto (Dever vyhrál 123-100).

Smith zareagoval podrážděně a tělem lehce do Collinse strčil. Poté domácí Nate Robinson a Smith skončili mezi diváky (či novináři) za košem. Spoluhráčům a rozhodčím se pak podařilo celou situaci uklidnit. Pod kotlem ovšem zatopil aktuálně nejlepší střelec ligy Carmelo Anthony, který Collinsovi zasadil “krátkou ostrou”. Potom začal chlapácky ustupovat přes celé hřiště.

Jared Jeffries a Collins v reakci začali Anthonyho nahánět, ale ostraze a asistentům se nakonec podařilo znesvářené skupiny oddělit.

Komisionář NBA David Stern bude muset proti aktérům rázně zakročit. Potrestaní zřejmě budou Collins, Robinson, Anthony a Jeffries, možná i Smith. Nejdelší suspendace zřejmě čeká Carmela Anthonyho (odhaduji několik týdnů).

Zajímavá byla rekce domácího kouče/manažera Thomase, který se čertil nad tím, že trenér Denveru George Karl nechal na palubovce i za rozhodnutého stavu svojí základní pětku. Collinsův zákrok pak omlouval tím, že nechtěl dopustit, aby Smith v Madison Square Garden zasmečoval.

Podle mě se situace vyvíjela celem adekvátně Collinsově zákroku. Tedy až do doby, než začal úřadovat Carmelo. Ze zápasu bylo vyloučeno celkem 10 hráčů.

Prohlédněte si celou bitku [via Google Video].

Jedna odpověd na “Fight Club Davida Sterna”

  1. NBA » Blog Archiv » Iverson jde do Denveru

    […] NBA Nejen blog o basketu « Fight Club Davida Sterna […]

Napište komentář