Anderson “Wild” Varejao

V pátečním utkání Clevelandu se Seattlem se mi velice líbil brazilský divoch Anderson Varejao. Samotné utkání bylo velmi jednoznačné, již v úvodu jej rozhodla výborná střelba dvojice Larry Hughes, LeBron James.

Varejaa jsem viděl celkem asi ve třech zápasech, naposledy v loňské sezóně.

Na začátku své kariéry na mě svým zběsilým, neurovnaným pohybem působil až směšně, ovšem určité záblesky se daly vypozorovat už tehdy. Zvláště jeho velice rychlé nohy v obraně byly znát.

V pátek dostal kvůli zdravotním problému Drew Goodena a šetření minut “Zee” Ilgauskase docela dost prostoru a dá se říct, že pod košem dominoval. Nebylo to ovšem až takové překvapení, protože jeho protihráči Petro, Collison, Wilcox a Glyniadakis nejsou z těch, kteří by vynikali v hře jeden na jedoho.

V útoku se mu dařilo hlavě ve druhé čtvrtině, kdy nasupoval na pozici vysokého křídla. Bylo dobře vidět, jak mu svědčí spolupráce s Ilgauskasem.

V druhé polovině zápasu, kdy už prakticky o nic nešlo, okupoval pozici číslo pět. Předvedl kvalitní obranu na Wilcoxe, několikrát ho přinutil k prorážení. Důležitá byla i jeho obrana do těla, kdy nutil útočící hráče k těžkým střelám.

Stále má co zlepšovat, hlavně v útoku. Neumí moc hrát zády ke koši, při hře jeden na jednoho toho taky moc nedokáže předvést. Jenže tahle liga je o zkušenostech, a pro Andyho hraje čas, je mu teprve 24 let.

Uvidíte, že v play-off bude pro Cavs klíčovým náhradníkem. Letos to mají Cavaliers velice dobře rozehrané, tipuji je minimálně na finále Východní konference.

Napište komentář